Osnovna škola Josipa Broza Kumrovec

TRČI – SKOČI – BACI 2015

Autor: Administrator , 3. 6. 2015.

U petak 29. svibnja po predivnom sunčanom vremenu održano je 6. atletsko natjecanje učenika osnovnih škola iz Tuhlja, Klanjca, Kraljevca na Sutli i Kumrovca. Natjecanje je to kojim tradicionalno obilježavamo Svjetski dan sporta, a ujedno i Dan škole Kumrovec.

Ove je godine natjecanje po prvi puta održano u popodnevnim satima kako bi i roditelji, bivši učenici i svi zaljubljenici u sport mogli doći pogledati atletsko nadmetanje gotovo stotinjak natjecatelja.

Natjecanje je tradicionalno otvoreno skokom u vis u kojem su naše učenice Ines Grmovšek i Jana Ulama zauzele 4. odnosno 5. mjesto. U muškom dijelu natjecanja  ujedno je bila i najveća konkurencija tako da je Antonio Iveković sa odličnim skokom od 135 cm zauzeo tek 8. mjesto dok je Nikola Iveković sa preskočenih 143 cm bio 4. Uslijedila je utrka na 300 metara u kojoj je Leon Lojen osvojio  zlatnu, a Storjak Edi brončanu medalju.  U istoj disciplini u konkurenciji učenica Veronika Lončar završila je 3., a Dorotea Grmovšek 7.

U disciplini u kojoj dominira snaga ruku i ramenog pojasa, bacanju kugle, Antonio Broz osvojio je brončanu, a Nikolina Bezjak srebrnu medalju. U istoj disciplini Ivan Pilko zauzeo je 6., a Ivana Zgorelec 4. mjesto. U trčanju na 1000 m Ivan Kodrnja osvojio je brončanu medalju dok je Benjamin Žarković završio 7. Učenice su trčale dionicu od 600 m u kojoj je Ivana Hohnjec zauzela 4., a Žarković Ivančica 7. mjesto.

Naši su natjecatelji bili uspješni i u skoku u dalj. Luka Starešina i Tanja Broz osvojili su brončanu medalju dok je Juraj Hrbud zauzeo 4., a Patricia Valentić  5. mjesto. U kraljevskoj disciplini, trčanju na 100 m, najbrži učenik naše škole Daniel Pavlić osvojio je brončanu medalju dok je u istoj konkurenciji Goran Tomljenović završio 5. U konkurenciji učenica Arijana Kodrnja osvojila je 6., a Karla Maček 5. mjesto.

Utrkom na 100 m završio je službeni dio natjecanja nakon čega je uslijedila revijalna utrka – mješovita štafeta 4 x 200m. Naši trkači Nikola Iveković, Veronika Lončar, Luka Starešina i Ivančica Žarković utrku su završili kao drugoplasirani.

U ekipnom poretku redoslijed ekipa bio je identičan u obje konkurencije: 1.Klanjec, 2. Kumrovec, 3. Tuhelj, 4. Kraljevec na Sutli.

Veliko hvala djelatnicima općine Kumrovec, djelatnicima HEP-a Klanjec, voditelju Davoru Žažaru, sucu natjecanja Franji Žlenderu, DVD-u Kumrovec i svim ostalima koji su na bilo koji način doprinijeli organizaciji i provedbi ove manifestacije. Hvala i sponzorima natjecanja koji su omogućili da natjecanje ima još veću draž, pa su tako svi natjecatelji nastupali u prigodnim majicama koje je donirala tvrtka Štefan d.o.o, prvoplasirana ekipa u obje konkurencije dobila je ulaznice za Terme Tuhelj, drugoplasirana ekipa hamburgere koje je donirao „Pionirček“, a članovi trećeplasirane ekipe rashladili su se sladoledom kojeg im je poklonio „Hostel Kumrovec“. Sportska zajednica KZŽ-e donirala je medalje i pehare za najuspješnije učenike.

Vidimo se na istom mjestu u otprilike isto vrijeme i dogodine!