> Razredi  > 2.razred
2.razred

DOJMOVI UČENIKA S TERENSKE NASTAVE

Autor: Administrator , 31. 10. 2017.

Moj izlet u Krapinu

Iz Kumrovca smo krenuli s malim zakašnjenjem. Prvo smo otišli po učenike u Klanjec, a nakon toga još po učenike u Tuhelj.

Došli smo u Krapinu gdje smo posjetili župana Željka Kolara. Razgovarali smo s njim i postavljali mu pitanja. Zgrada je lijepa, ali pod jako škripi. Nakon toga smo otišli pogledati Meteorološku stanicu u Popovcima. Tamo je bilo jako zanimljivo. Na red je došlo ono najzanimljivije, Muzej krapinskih neandertalaca. Tamo smo saznali kako su neandertalci živjeli, kako su lovili životinje. Otišli smo na brdo gdje su pronađene njihove kosti. Posjetili smo i crkvu. Put do Trakošćana je bio jako dug, a do samog dvorca vodilo je puno stepenica. Dvorac je bio lijep i vidio sam knjižnicu, oružarnicu, podizajući most, oklope i veliko jezero.

Nakon obilaska otišli smo zadovoljni kućama.

Bruno Županić

Izlet u Krapinu

Probudila sam se u isto vrijeme kako se budim i inače. Kada sam ušla u bus, bila sam jako uzbuđena, ali nisam se nadala da će biti tako zabavno kako je bilo. Prvo je bio samo moj razred, a onda smo išli po 3. razrede iz Klanjca i Tuhlja. U busu smo se igrali, smijali …

Došli smo u Muzej, tamo smo gledali kratak filmić o praljudima. Vodič nam je pričao o praljudima te smo gledali kipove majmuna i pračovjeka. Išli smo i kod župana koji je imao sastanak. Zamjenica župana ga je pozvala pa smo mu postavljali pitanja. Došli smo u meteorološku stanicu. Meteorolog nam je pričao o temperaturi vjetra, zemlje … I na kraju smo išli u dvorac Trakošćan, bilo je puno katova, puno prostorija, prekrasan, ali visok pogled.

Najviše mi se svidjelo kad smo bili u Muzeju. Dok smo gledali filmić, bilo je malo strašno, a kad smo hodali po staklu, staklo je pucalo. Poručila bih ostalim učenicima da posjete što smo mi sve posjetili.

Lorena Turkušić

Izlet u Krapinu

Dana 19.10.2017. godine moj razred, učiteljica i ja krenuli smo na izlet u Krapinu. S nama su pošli i učenici trećeg razreda iz Osnovne škole Klanjec i Osnovne škole Tuhelj. Stigli smo u Krapinu te smo najprije išli posjetiti župana Krapinsko-zagorske županije kojemu smo postavljali pitanja o njegovom poslu i s čime se bavi u slobodno vrijeme. Nakon posjeta županu otišli smo u Meteorološku stanicu u Popovcima. Tamo smo gledali kako oni prate, kakvo će vrijeme biti, kada će padati kiša, snijeg ili tuča te kakva će biti temperatura i vlažnost zraka. Nakon posjete Meteorološkoj stanici, otišli smo na Hušnjakovo u Muzej krapinskih neandertalaca. Na samom ulazu u Muzej gledali smo kratki film o krapinskom pračovjeku, kako se prije živjelo. Nakon filma smo obišli cijeli muzej gdje su mi se najviše svidjeli likovi pračovjeka i pod koji imitira pucanje leda. Vodič nam je ispričao kada su pronađene prve kosti pračovjeka te kako se živjelo u to doba. Nakon posjeta Muzeju, krenuli smo prema Trakošćanu. Tamo smo posjetili dvorac koji je jako lijep te se u njemu nalazi puno prostorija koje su namještene kao u ono doba. Dvorac je napravljen u 13. Stoljeću. U dvorcu mi se najviše svidjela prostorija u kojoj se nalazio oklop za viteza te bunar u koji sam ubacio novčić.

Tako je došao kraj našeg izleta te smo svi zajedno pošli svojim kućama. Preporučio bih svakome da obiđe Hušnjakovo i Trakošćan jer sam naučio nešto novo.

Dino Delibašić

Moj izlet u Krapinu

Dana 19.10.2017. godine, treći razred Osnovne škole Josipa Broza Kumrovec išao je na izlet u Krapinu. S nama su još išle Osnovna škola Antuna Mihanovića Klanjec i Osnovna škola Lijepa naša Tuhelj.

Prvo smo posjetili župana Željka Kolara kojemu smo postavili nekoliko pitanja. Nakon što smo otišli od župana, vani smo se poigrali. Poslije igre smo se vozili autobusom do Meteorološke stanice u Popovcima. Tamo nam je meteorolog pričao o vremenskoj prognozi. Nakon toga smo otišli u Muzej krapinskih neandertalaca. Gledali smo film o pračovjeku i promatrali stare kosti i ostale stvari. Poslije smo otišli u crkvu gdje nam je zvonar pričao o Marijinom životu. Iza crkve smo išli u Trakošćan. Dvorac je jako lijep, a unutra ima mnogo starih stvari. Uz dvorac se nalazi jezero. Nakon razgledavanja dvorca polako smo išli prema autobusu i krenuli kućama.

Na izletu mi je bilo jako lijepo. Najviše mi se svidio dvorac Trakošćan i poručila bih ostalim učenicima da ga posjete jer je prekrasan.

Lana Dežmar

Izlet u Krapinu

U četvrtak, 19.10.2017., išli smo u Krapinu. Nakon što smo se svi okupili, naše putovanje je počelo. Krenuli smo prema Krapini.

Prvo smo posjetili župana Krapinsko-zagorske županije Željka Kolara. Mnogi učenici su ga pitali razna pitanja. Zatim su nas ponudili s bombonima. Nakon posjeta županu krenuli smo u Meteorološku stanicu. Tamo smo čuli sve o mjerenju temperature. Zatim smo išli u Muzej krapinskih neandertalaca, tamo smo gledali film o pračovjeku koji mi se nije svidio. Zatim nas je vodič odveo u neke prostorije i govorio kako su ti ljudi nekada živjeli. Zatim smo se uputili u malu crkvu na Trški Vrh. Na putu do crkve učiteljica nam je pričala o malome kipu koji je nekoć nestao. Ušli smo u crkvu i jedan ljubazan čovjek nam je govorio kako rade orgulje. Onda smo krenuli u dvorac Trakošćan. Na putu do dvorca smo vidjeli veliko jezero. U tom dvorcu je živjela obitelj Drašković. Kada smo izašli iz dvorca, malo smo se poigrali i umorni i sretni krenuli smo kućama.

Najviše mi se svidjelo kada smo bili u Meteorološkoj postaji.

Nika Špoljar