> Razredi  > 2.razred
2.razred

DOJMOVI UČENIKA S TERENSKE NASTAVE

Autor: Administrator , 6. 10. 2017.

Putovanje u Koprivnicu

U četvrtak, 28. rujna, Lorena i ja smo čekale autobus. Kad smo ušle u autobus, tamo su već bili Borna, Gabrijela i Ivana. Krenuli smo u Kumrovec, a tamo su nas dočekali učiteljica i drugi učenici. Krenuli smo za Koprivnicu.

Vidjeli smo puno kuća, farma i škola. Nakon duge vožnje stigli smo Koprivnicu. Prvo smo posjetili Područnu školu. Tamo su nas lijepo ugostili i počastili doručkom. Nakon doručka smo se pridružili i poigrali s djecom te PŠ. Učiteljica iz povijesti pričala nam je o povijesti Koprivnice i po čemu je ona poznata, a poznata je po biciklima i glazbenom paviljonu. Onda smo se otišli u park malo poigrati, a nakon igre smo krenuli u tvornicu Podravka. Tamo nas je dočekala gospođa Ana i pričala nam priče o Linu i ispitivala volimo li Lino proizvode. Svatko od nas dobio je na poklon vrećicu slatkiša. Veseli smo krenuli na stadion NK Slaven Belupo. Tamo su nas dočekala tri nogometaša, Danko Trebotić, Goran Blažević i Vedran Purić. S njima smo poigrali nogomet. Zatim smo išli na piće i na grickalice. Nakon što smo se malo okrijepili, krenuli smo u muzej. Jedna ljubazna gospođa pričala nam je o stvarima koje se nalaze u muzeju.

Opet smo išli u PŠ na pizzu i piće. Nakon toga smo već pomalo umorni, ali sretni što smo nešto novo vidjeli i naučili, krenuli polako prema busu pa kući pjevajući.

Nika Špoljar

Izlet u Koprivnicu

U četvrtak, 28. rujna 2017., išli smo na izlet u Koprivnicu. Posjetili smo Područnu školu Bakovčice.

Tamo smo im otpjevali pjesme koje smo pripremili za njih. Nakon toga smo posjetili njihov školski vrt. Poslije razgledavanja školskog vrta išli smo u Podravku. Tamo smo gledali što se sve radi u toj tvornici. Jedna gospođa ispričala nam je priču što se sve tamo radilo prije mnogo godina. Na kraju smo svi dobili slatke paketiće što nas je razveselilo. Poslije toga smo otišli na igralište Slavena Belupa. Tamo su bili nogometaši i njihov trener. Malo smo se poigrali s njima. Nakon igre, posjetili smo muzej gdje smo vidjeli što se prije mnogo godina koristilo u selima. Već smo bili malo gladni pa smo nakon toga išli jesti u Područnu školu. Vani je bilo lijepo vrijeme pa smo se jedan sat igrali u školskom vrtu.

Umorni i sretni krenuli smo kući. Putem smo vidjeli mjesta Selnik i Majurec. Nakon dva sata vožnje, sretno smo se vratili u naše mjesto.

Lana Dežmar