Dan Općine Kumrovec i Općine Zagorska Sela

Autor: Administrator , 27. 11. 2023.

Dane koji su iza nas proveli smo u obilježavanju važnih dana za općine iz kojih dolaze naše učenici. Uključili smo se u događanja, ali smo i izrazito ponosni što su naši učenici i učitelji prepoznati te su im uručena i javna priznanja te zahvalnice.
U petak u Kumrovcu na Svečanoj sjednici priznanja i zahvalnice dobili su: Mia Lončar (za likovno izražavanje i uspjehe na natječaju Melitino proljeće) i mentorica Vida Žiljak, Lana Dežmar - učenica koja je sve razrede OŠ prošla s odličnim uspjehom te Ana Maslać - mentorica ekipe Crvenog križa koja učenike motivira za humanitarno djelovanje.
U subotu je naša školska ekipa na Gulašijadi u Kumrovcu osvojila 2. mjesto u kuhanju gulaša. Školska zadruga Božičnica imala je izrazito dobru prodaju adventskih vjenčića ispred crkve u Zagorskim Selima te zahvaljujemo svima koji podržavaju rad naše zadruge.
Na Svečanoj sjednici u Zagorskim Selima u kojoj se slavilo trideset godina postojanja općine priznanja i zahvalnice dobili su: Filip Iveković za literarna ostvarenja te njegova mentorica Marina Sušec, Marta Brlek za osvojeno 1. mjesto na Maloj nagradi Đalski te njena mentorica Marica Lojen. Učenicama Tiji Taboršak, Petri Boršić i Gabrijeli Jurak uručena su priznanja za odličan uspjeh od prvog do osmog razreda. Ravnateljica Maja Preglej također je dobila priznanje za aktivno društveno djelovanje i doprinos lokalnoj zajednici.
Zamjenica dječjeg načelnika Milena Dežmar obratila se s nekoliko prigodnih riječi u Kumrovcu svim okupljenima te uručila prigodan poklon, a isto tako učinila je i dječja načelnica u Zagorskim Selima - Gabrijela Jurak. Zidni sat koji će, vjerujemo, naći mjesto u općinama izradile su učenice naše škole, a obje djevojke su svoje obraćanje završile riječima: "Neka nam satovi i dalje idu u istom smjeru i, ako nećete vi kasniti, nećemo ni mi!"