Bake i djedovi ponovno u školi

Autor: Administrator , 4. 10. 2023.

U našoj bilo je veselo i zabavno 3. listopada jer su se učenicima nižih razreda pridružili djedovi i bake. U suradnji s DND-om Kumrovec organizirano je zajedničko druženje u prostorijama školi pa je tako obilježen Međunarodni dan starijih osoba i Dječji tjedan.

Učiteljice su osmislile priredbu i pripremile igre u školskoj dvorani. Kao uvod u cijelu priču učenici su otpjevali pjesmu Moj djed, a nakon toga je sve nazočne pozdravila ravnateljica Maja Preglej. Patronažna sestra Gordana Turjak održala je kratko predavanje o međugeneracijskoj solidarnosti. Napravila je kratak presjek kako su nekada živjeli naši djedovi i bake, a kako mi danas živimo te je ukazala na važnost djedova i baka u odgoju svojih unuka.

Ubrzo nakon toga su učenici ponovno preuzeli pozornicu pa su recitirali, glumili, pjevali i čitali svoje uratke o djedovima i bakama. Za kraj priredbe pripremljena je jedna zaboravljena priča.

Iz školske kinodvorane svi su se preselili u sportsku dvoranu gdje su učiteljice pripremile razne igre za sve generacije. Razgibavanje je započelo opće pripremnim vježbama, a nakon toga su krenule štafetne igre prenošenja lopte iznad glave. Vijače se ovaj put nisu preskakivale, već su poslužile za igru Križić kružić pa su tako bake i djedovi pokazali snalažljivost i spretnost. Na kraju smo i plesali.

Naravno da su svi bili uzbuđeni zbog dolaska u školu pa su bake ispekle fine kolače i donijele kavu kako bi se počastili.

Hvala svima koji su se odazvali, a vidimo se i sljedeće godine!