"Zubić vila"

Autor: Administrator , 5. 5. 2023.

U sklopu razrednog projekta "Zubić vila" učenicima 1. razreda održano je predavanje stomatologa o važnosti oralne higijene.

Odmah nakon predavanja, učenici su u praksi probali pravilno četkati zube na fizičkom modelu zubi. Na kraju sata predstavnica Curaproxa, gđa Ana Kordej dodatno je iznenadila učenike. Dobili su paste za zube, četkice, bojanke te poticaj za primjenu pravilnih navika na svoje oralno zdravlje.

Učenici su sa zanimanjem pratili predavanje te odradili aktivnosti uz brojna pitanja na kraju nastavnoga sata.

U realizaciju projekta uključila se i učiteljica engleskog jezika koja je kroz niz aktivnosti na satu engleskog jezika učenicima približila važnost oralne higijene. Pedagoginja je također ovaj mjesec tematski uklopila i predavanje unutar Školskog preventivnog programa "Daj šest" o trajnom zubu šestici.

Vjerujemo da su naši prvašići kroz cjelokupan projekt osvijestili važnost pravilnog i redovitog pranja zubi i općenito naučili jako puno o prevenciji i očuvanju oralnog zdravlja.