Terenska nastava 3. razreda

Autor: Administrator , 5. 11. 2021.

U četvrtak, 28. listopada, učenici trećeg razreda u Kumrovcu te u društvu trećaša iz Klanjca posjetili su sjedište Krapinsko-zagorske županije. Na našu žalost, župana nismo upoznali jer je bio na sastanku, ali smo se lijepo podružili s njegovom zamjenicom Jasnom Petek i upoznali pročelnicu za obrazovanje, kulturu, šport i tehničku kulturu Mirjanu Smičić Slovenec. Ukratko su nas upoznale s djelatnostima kojima se bave te su odgovorili na učenička pitanja.

Nakon ispričane legende o braći Čehu, Lehu i Mehu zaputili smo se prema dvorcu Veliki Tabor. Maglovitim putem smo stigli do dvorca gdje su nas čekali kostimirani kustosi. Pregledali smo sve prostorije dvorca, puno naučili o obitelji Ratkaj, dugogodišnjim vlasnicima dvorca. Čuli smo zanimljivu priču o Otonu Ivekoviću koji je jedno vrijeme živio u dvorcu te nacrtao prekrasne slike u njemu. Najzanimljivija nam je bila legenda o Veroniki Desinićkoj i o Fridrihu Celjskom.

Nakon obilaska dvorca, učenici su se podijelili u skupine. Svaka skupina je trebala prema zadanim uputama pronaći izgubljeni predmet. Učenici su bili oduševljeni radionicom.