Terenska nastava 3.a i 3.b razreda

Autor: Administrator , 14. 10. 2018.

11. listopada, 2018. godine učenici 3.a i 3.b razreda posjetili su središte Krapinsko-zagorske županije, grad Krapinu. U Muzeju krapinskih neandertalaca gledali su film o svakodnevnici pračovjeka, nakon čega su pod stručnim vodstvom krenuli na vremensko putovanje od samog početka svijeta, nastanka prvih organizama, života dinosaura, fascinantnog svijeta neandertalaca sve do našeg modernog doba.

Učenici su sa zanimanjem pratili muzejsku priču, postavljali interesantna pitanja te prošetali stazama pračovjeka prema mjestu njegovog pradavnog staništa. Istraživanje prapovijesnog svijeta zaključeno je radionicom izrade torbica bez modernih pomagala pomoću drvene igle, kamene alatke i rafije, od umjetne kože i umjetnog krzna.

Nakon Nalazišta Hušnjakovo učenici su prošetali Krapinom i posjetili ured župana Željka Kolara u zgradi Krapinsko-zagorske županije. U Meteorološkoj postaji u Popovcu meteorološki tehničar je upoznao učenike s načinom prikupljanja podataka o vremenskim prilikama za izradu prognoze vremena.

Poslijepodne su učenici proveli u obilasku dvorca Trakošćan. Kroz pripovijedanje stručnog vodiča i promatranje izloženog stalnog postava, razgledali smo vitešku i lovačku sobu, glazbeni salon, atelier slikarice Julijane Erdödy, sobu s obiteljskim portretima, okruglu kulu, spavaću sobu, knjižnicu, zbirku oružja i kuhinju te su se učenici mogli upoznati sa životom hrvatskog plemstva i obitelji Drašković tijekom prošlih stoljeća.

Nakon uzbudljivog razgledavanja dvorca i šetnje parkom, umorni i puni dojmova učenici su krenuli put Kumrovca.