Terenska nastava - 5. i 6. razred

Autor: Administrator , 9. 11. 2017.

Taj predivan izlet dogodio se 2. studenog 2017. Bio je četvrtak. Kada smo došli u Zagreb, našli smo se ispred kazališta Trešnja. Ali kako smo imali mnogo vremena do početka predstave, išli smo u kapelicu pokraj kazališta. Tamo smo se pomolili nekih 10-ak minuta.  Opet smo došli ispred kazališta. Imali smo još 30 minuta do početka predstave. To smo vrijeme utrošili na čavrljanje i slikanje. Napokon smo ušli u kazalište, a ubrzo je i predstava počela. Zvala se Plemeniti šljivari. Radilo se o napadu Tatara na kralja Belu. Predstava je bila divna. Nakon predstave ušli smo u autobus i odvezli se do Arheološkog muzeja. Tamo je bilo baš zabavno i lijepo. Vidjeli smo i pravu mumiju koja je izgledala zastrašujuće. Ona je jako očuvana, a to se i moglo zaključiti po tome da joj je još uvijek sačuvana kosa, ali i zubi te nokti. Kada nam je voditeljica objašnjavala proces mumificiranja odnosno balzamiranja, većina nas se zgražala jer se mozak vadio kroz nos i slično. Vidjeli smo i mnoge figurice, hijeroglife… Na radionici smo morali napisati svoje ime hijeroglifima i obojiti ga. Nakon toga smo otišli u baziliku Srca Isusova gdje nas je dočekao isusovac Božidar. On nam je pričao o Ivanu Merzu i pokazao nam njegov grob. S njim smo poslije otišli i do Osnovne škole Ivana Merza koja je prije bila bolnica u kojoj se Ivan liječio. Klupe u razredu u kojem smo bili bile su iste kao u našoj vjeronaučnoj učionici. Poslije smo otišli na groblje Mirogoj gdje smo vidjeli jedan sprovod. Bili smo na grobu Franje Tuđmana, Dražena Petrovića i mnogih drugih. Onda smo otišli na Trg bana Jelačića. Tamo smo imali jedan sat slobodnog vremena, kojem smo se svi jako veselili. Na Trgu bana Jelačića okružili smo zdenac Manduševac, ja sam zaželjela želju i bacila novčić. Dali smo i novac siromahu koji je prosio. To je vrijeme brzo prošlo i krenuli smo kući, a vozili smo se preko Sljemena. Do kuće zabavljali smo se pričajući, pjevajući i igrajući se. Svi smo umorni došli kući. To je bio predivan dan.

Lucija Banjšak, 5. razred