ŠKOLSKO ZVONO U BAKOVČICI – SUSRETI PRIJATELJSTVA

Autor: Administrator , 1. 10. 2017.

Učenici 3. razreda, 28. rujna 2017., sudjelovali su na tradicionalnoj manifestaciji pod nazivom Školsko zvono – Pozdrav jeseni na koju nas je pozvala Područna škola Bakovčica. Sveukupno je na manifestaciji prisustvovalo 60-ak učenika, uz domaćine iz PŠ Bakovčica, tu su se još našli učenici PŠ Budrovac, PŠ Sirova Katalena, PŠ Mičetinac, PŠ Čepelovac.

Klikom na više možete pročitati koga smo upoznali i što smo vidjeli tog uzbudljivog dana.

Prije početka programa, učenike je pozdravio ravnatelj škole OŠ Braća Radić iz Koprivnice, Krešimir Grgac, u čijem se sastavu nalazi PŠ Bakovčice. Ujedno je sve učenike pozdravio i gradonačelnik grada Koprivnice, Mišel Jakšić. Učenici su se predstavili pjesmom i recitacijama u zajedničkom kulturno-umjetničkom programu. Nakon prigodnog programa, učenike je za svoje izvedbe pohvalila poznata televizijska voditeljica Karmela Vukov-Colić. Nekolicinu je pitala što bi željeli postati kada odrastu, a zatim je ispričala kako je postala novinarka i voditeljica. Nakon Karmele Vukov-Colić, učenicima je o bogatstvima cvijeća i bilja pričala Đurđa Čočić.

Nakon zajedničkog programa, svi smo prošetali centrom Koprivnice gdje nam je učiteljica povijesti objasnila znamenitosti grada i ispričala kako je grad dobio ime. Zatim smo posjetili tvornicu Podravka gdje smo upoznati s njezinom poviješću i prvim danima rada i s najpoznatijim proizvodima. Svaki učenik dobio je prigodan poklon kod izlaza iz tvornice. Sljedeće što smo upoznali bio NK Slaven-Belupo gdje su nas srdačno dočekali igrači i njihov trener. Svaki igrač nam je ispričao kako je odlučio postati nogometašem, a njihov trener nam je opisao kako izgledaju njihovi treninzi. Igrači i trener odveli su nas na stadion gdje su se zajedno s učenicima loptali. Zatim smo posjetili Muzej prehrane Podravka koji je otvorila Prehrambena industrija Podravka 1982. g. kako bi na primjeru svoje povijesti za buduće naraštaje sačuvala svjedočanstva o razvoju industrijske prerade hrane, kako u smislu tehničke opremljenosti i tehnoloških dostignuća, tako i u proizvodnji sirovina za potrebe prehrambene industrije. Muzej je smješten u adaptiranim zgradama nekadašnje Gradske klaonice, vrijednome i najstarijem primjeru industrijske arhitekture u Koprivnici, izgrađenome 1892. g. Etnografska zbirka oruđem, spravama, alatima i posuđem prikazuje proizvodnju, transport, preradu, čuvanje i konzumiranje hrane u seoskoj sredini u prvoj polovici 20. st. na području sjeverozapadne Hrvatske. U zbirci se čuvaju i brojni recepti tradicijske kuhinje. Uslijedio je povratak u PŠ Bakovčice gdje su se učenici još poigrali i ugodno družili u školskom vrtu.