Svjetski dan zdravlja – 7. travnja 2017.

Autor: Administrator , 10. 4. 2017.

Učenici drugog razreda aktivno su sudjelovali 30 dana u podizanju svijesti o svojem zdravlju te odgovorno djelovali  u otkrivanju odnosa vlastitoga zdravlja i boja. Spoznali su da boje mogu poboljšati raspoloženje, umiriti um, potaknuti kreativnost, usrećiti, ali i ražalostiti. Bojama se dijagnosticiraju i liječe različite bolesti, također bojama možemo ojačati i energiju određenog dana jer svaki dan u tjednu ima svoju boju. Učenici zajedno s učiteljicom svakog su dana nosili određenu boju. Kombinirali su majice, hlače, papuče, torbe, narukvice, ukosnice i slično. Boje su ih oduševili te su odlučili da će svaki petak obilježiti određenom bojom.

Učenici trećeg razreda sudjelovali su u razrednom projektu ''Zdravlje'' u sklopu nastave prirode i društva. Radom u skupinama raspravljali su kako se pridržavanjem osnovnih higijenskih navika, pravilnom prehranom i tjelesnom aktivnošću može sačuvati zdravlje. Upoznali su se s vrstama zaraznih bolesti, njihovim prenošenjem i utjecajem na zdravljem. Istraživali su i o utjecaju alkohola i cigareta na zdravlje. Na Svjetski dan zdravlja skupine su pomoću plakata prezentirale svoj rad u razredu i izradili ''kutić zdravlja'' koji ih podsjeća na važnost očuvanja zdravlja.

Ciljevi ovih projekata bili su stvaranje pozitivnog odnosa prema zdravlju i razvijanje osjećaja odgovornosti prema njemu; buđenje interesa i poticanje učenika na aktivnosti kojima će senzibilizirati sebe, obitelj i okolinu za problem zdravlja s posebnim naglaskom kako boje imaju važnu ulogu u našem životu za naše mentalno zdravlje.