Terenska nastava 1. i 2. razreda

Autor: Administrator , 10. 5. 2016.

Terenska nastava učenika 1. i 2. razreda u Zagreb 6. svibnja bila je puna zanimljivih događaja i doživljaja. Nakon predstave Crvenkapica u Trešnji, učenici su ostali zatečeni modernom izvedbom te bajke. Osim što je bila humoristična, puna prekrasnih melodija i rima i izuzetnih glumaca, predstava je imala i sretan završetak za sve likove. Vuk je bio prikazan kao vrlo simpatičan lik pa nikome nije bilo krivo što nije okrutno kažnjen za svoja (ne)djela kao što je to u originalnoj priči. U vedrom raspoloženju zbog dobre predstave, učenici su se zaputili u zračnu luku. Imali su prilike izbliza vidjeti polijetanje MIG-a i pitati sve što ih je zanimalo o zračnom prometu. Neki su se učenici dobro pripremili za terensku nastavu pa su znali odgovore i na pitanja svojih prijatelja i svojim znanjem zadivili djelatnicu zračne luke koja ih je vodila u obilazak. Puni dojmova krenuli su na autobusni kolodvor. Budući da im autobusni promet nije bio novina, nije bilo previše upita na tu temu. Nakon šetnje autobusnim kolodvorom, slijedila je šetnja željezničkim kolodvorom. Osim putničkih vlakova starijih godina proizvodnje, upravo u to vrijeme je doputovao i novi Končarov vlak atraktivnog izgleda koji je oduševio učenike. Brojnim fotografijama zabilježili su svoje uspomene, a cjelokupni živopisni dan zapečatili su sladoledom te zadovoljni krenuli svojim kućama.