Osnovna škola Josipa Broza Kumrovec

> Naslovnica

ODBOJKAŠICE OSVOJILE SREBRNU MEDALJU

Autor: Administrator , 25. 2. 2016.

28. siječnja 2016. u dvorani SŠ Pregrada održan je prvi dio županijskog natjecanja u odbojci za djevojke. Na natjecanju je nastupilo 10 ekipa raspoređenih u tri skupine. Naše su djevojke dvjema pobjedama u skupini B (2-0 protiv odličnih djevojaka iz Konjščine i 2-0 protiv vršnjakinja iz Brestovca) osvojile prvo mjesto i na putu za finale stajala nam je drugoplasirana ekipa iz skupine C -Veliko Trgovišće. Nakon fantastične utakmice i pobjede 2-0 u setovima izborili smo finale. Finale natjecanja izborile su još i djevojke iz Klanjca i Mača, također bez izgubljenog seta, tako da je bilo za očekivati da nas očekuje vrlo neizvjesna završnica natjecanja.

Finale natjecanja odigrano je 24. veljače 2016. u Maču. Ždrijebom je odlučeno da prvu utakmicu igramo sa nama dragim susjedima i vječitim rivalima – OŠ Klanjec. Naše su djevojke u odličnoj utakmici nakon dugotrajne borbe ostvarile pobjedu 2-1 (15-13 u trećem setu). Nakon što je u drugoj utakmici domaćin natjecanja OŠ Mače u također vrlo neizvjesnoj utakmici ostvario pobjedu 2-1 protiv ekipe iz Klanjca bilo je jasno da će pobjednik turnira biti određen u zadnjoj utakmici. Naše su djevojke poprilično loše ušle u utakmicu, uz velik broj grešaka u napadu, no usprkos tome uspjeli smo osvojiti prvi set. Loša igra iz prvog seta nastavila se nažalost i u drugom i naše protivnice uz sve bolju igru u obrani izjednačavaju rezultat. U trećem setu uslijedila je prava drama. Nakon ponovno velikog broja naših grešaka u napadu naše protivnice stvaraju osjetnu razliku koju nakon perioda dobre igre uspijevamo stići i čak se izboriti za meč loptu. No tada ponovno dolazi do greške na servisu, u idućem poenu na prijemu, i na kraju promašen zicer u napadu ostavio je san o četvrtom uzastopnom naslovu neostvaren. Nakon poraza ostao je gorak okus jer smo bili svjesni da nismo odigrali na razini na kojoj možemo. Bio je to ujedno i prvi poraz naših djevojaka nakon četiri godine i 20 uzastopnih pobjeda na županijskim natjecanjima.

Konačan poredak: 1. OŠ Mače, 2. OŠ Kumrovec, 3. OŠ Klanjec.

Srebrnu medalju osvojile su: Tanja Broz, Jana Ulama, Tihana Orlović, Dorotea Grmovšek, Ivana Hohnjec, Marina Storjak, Melanija Berc, Sara Pilko i Marina Cernjak.

Velike pohvale našim odbojkašicama na ostvarenom uspjehu, a ponajprije na ljubavi, trudu i predanosti koju poklanjaju ovom sportu i našem sportskom društvu.