Posjet kazalištu Žar ptica i tvornici Kraš

Autor: Administrator , 6. 11. 2015.

U srijedu 4. studenoga 2015. učenici 1. - 4. razreda su se zajedno sa svojim učiteljicama uputili u Zagreb u Gradsko kazalište „Žar ptica“. Nakon zanimljivog prikaza Ezopovih basni: Vuk u janjećoj koži, Kornjača i zec, Vuk i ždral, Guska sa zlatnim jajima i Cvrčak i mrav te odlične glume, slijedio je odlazak u tvornicu čokolade, bombona i keksa Kraš. Učenici su imali priliku čuti u kojim dijelovima svijeta raste čudesna biljka kakaovac od koje nastaje ukusna čokolada kojoj malo tko može odoljeti. Obišli su pogon tvornice kakao proizvoda i, između ostalog, vidjeli postupak pakiranja čokolade. Mogli su i degustirati čisti kakaovac, ali njegovim se okusom nisu previše oduševili što je i vidljivo na fotografijama. Zbog toga su okus, ali i cjelokupni dojam popravili čokoladicama Životinjsko carstvo. Osim toga, na odlasku je svaki učenik dobio slatki paketić za ponijeti kući.

Komentari i dojmovi učenika bili su sljedeći:

„U tvornici Kraš mi se svidjelo kada smo gledali kako se proizvodi čokolada.“
Izabela Zgorelec, 2. razred

„Svidjela mi se predstava jer je bila smiješna. I svidjelo mi se kako se radi čokolada.“
Mateo Horak, 2. razred

„Svidjelo mi se u predstavi kada su mravi zezali cvrčka.“
 Hanna Cvetić, 2. razred

„U Krašu mi se najviše svidjelo kada smo išli u toplu pa u hladnu sobu.“
Hrvoje Štefan, 2. razred

„Najviše mi se svidjelo to što smo se vozili autobusom na kat i vidjeli fontanu.“
Kristijan Čep, 3. razred

„Bilo je zanimljivo voziti se autobusom na kat i gledati kako se proizvodi Životinjsko carstvo!“
Patrik Lončarec, 3. razred

„Išli smo u tvornicu Kraš i morali smo staviti bijele kape!“
Lucija Banjšak, 3. razred