Osnovna škola Josipa Broza Kumrovec

Poluzavršnica državnog prvenstva u odbojci

Autor: Administrator , 5. 3. 2015.

U utorak, 3. ožujka u sportskoj dvorani  I. osnovne škole Bjelovar održana je poluzavršnica državnog prvenstva skupine „Centar“ u odbojci za djevojčice i dječake osnovnih škola.

Na natjecanju u konkurenciji djevojčica nastup na poluzavršnom natjecanju kao pobjednice svojih županija izborile su OŠ Antun Augustinčić Zaprešić, OŠ Viktorovac Sisak, OŠ Vladimira Nazora Daruvar i OŠ Josipa Broza Kumrovec.

U polufinalu našu je ekipu ždrijeb spojio sa dvostrukim braniteljicama regionalnog naslova i prvim favoritima turnira, OŠ Antuna Augustinčića iz Zaprešića. Poraženi smo 2-0 u setovima (25-15, 25-16), no osvajanje bilo kojeg boda protiv ekipe koja u sastavu ima reprezentativku Hrvatske za našu je ekipu velik uspjeh.

Nakon kratke pauze uslijedila je utakmica za treće mjesto protiv OŠ Vladimira Nazora iz Daruvara. Nakon lošijeg ulaska u utakmicu i zaostatka od 10-2 počeli smo igrati sve bolje i u dramatičnoj završnici osvojili prvi set sa 26-24. U drugom i trećem setu naše su suparnice znatno popravile igru, posebice u obrani i osim našeg početnog vodstva nismo više pronalazili rješenja u napadu . Rezultat je na kraju bio 2-1 za ekipu iz Daruvara (24-26, 25-19, 15-8).

Čestitke našim djevojkama na hrabrom i požrtvovnom nastupu, ali i prije svega na potpuno ravnopravnoj borbi sa djevojčicama koje dolaze iz klupskog sporta.

Spomenimo i da su u konkurenciji dječaka naši susjedi iz Klanjca u polufinalnom dvoboju izgubili 2-0 od OŠ Vladimira Nazora iz Daruvara dok su u utakmici za treće mjesto rezultatom 2-0 svladali OŠ Slavka Kolara Kravarsko te osvojili brončanu medalju. Čestitamo!

Ovim smo se natjecanjem ujedno oprostili od najuspješnije sportske generacije u povijesti naše škole. Učenice osmog razreda Veronika Lončar, Ines Grmovšek, Leonarda Bat, Iva Broz, Nikolina Bezjak i Ivančica Žarković sudjelovale su na ukupno 4 županijska natjecanja u odbojci, pritom osvojivši 4 zlatne medalje i ostvarivši pobjedu u svih 17 utakmica s ukupnom set razlikom 34-1.

„Drage osmašice, hvala vam na svoj ljubavi, trudu i vremenu koje ste uložile u naše školsko sportsko društvo i želimo vam još puno radosnih trenutaka i uspjeha na budućim sportskim natjecanjima.“