Dan kruha

Autor: Administrator , 14. 10. 2024. 21:28

Danas smo obilježili Dan kruha u našoj školi. Bilo je svečano, radosno, raspjevano i mirišljavo.
Svi su se razredi potrudili pri uređenju svog razrednog stola te ujedno zahvaljujemo i svim članovima obitelji koji su doprinijeli da sve danas bude baš kako treba. Zahvaljujemo i velečasnom Majku koji je podijelio blagoslov te nam uputio nekoliko poticajnih misli.  Učenici petog razreda u zajedništvu s razrednikom priredili su i prigodni igrokaz, a zbor je uveličao završetak programa pjesmom. Svi su razredi dobili priznanja za svoj trud, a  zajedničko blagovanje u školskoj blagovaonici na malo drugačiji način danas je bilo baš posebno. Učenici su dio peciva i kolača spakirali i podijelili i lokalnoj zajednici, a dio ćemo dostaviti i u domove za stare i nemoćne u našem susjedstvu.

Međunarodni dan zaštite životinja - Dječji tjedan

Autor: Administrator , 9. 10. 2024. 12:25

U utorak 8. listopada učenici naše škole obilježili su Međunarodni dan zaštite životinja, a ujedno i Dječji tjedan. Učenici od 1. do 4. razreda prošetali su do rijeke Sutle, odnosno Ulamovog kuta. Tamo ih je dočekao ribič iz ŠRD "Sutla" Klanjec, Nikola Kunštović. Upoznao ih je s vrstama riba koje se nalaze u rijeci Sutli, pokazao im ribičku opremu te je učenike razveselio poklonima.

Učenici od 5. do 8. razreda posjetili su Podčetrtek. Planinarili su i osvojili Rudnicu, a neki su bili dovoljno hrabri te su se popeli na Stolp zdravja in veselja (Toranj zdravlja i sreće). Pri povratku su posjetili samostan i ljekarnu u Olimju te se zasladili i sladoledom. A dan je bio baš pravi jesenski - sunce, malo vjetra, kestena...

Dan starijih osoba

Autor: Administrator , 2. 10. 2024. 09:17

Već 3. godinu na Dan starijih osoba u našu školu dođu djedovi i bake.

Ove godine taj bitan dan obilježili smo čitanjem. Učenici 3. razreda čitali su ulomke i pjesme posvećene bakama i djedovima, a knjižničarka je pročitala ulomak iz knjige Nene Lončar Usvojili smo baku i djeda.

Nakon čitanja unuci su sa svojim bakama i djedovima ilustrirali omiljeni događaj iz života, a ako su željeli mogli su ilustrirati i pročitani ulomak. Bilo nam je kreativno i zanimljivo. Kao i prošlih godina, donijeli su kolače i kiflice pa smo se svi zajedno počastili.

Vidimo se i sljedeće godine!

Posjet Škabrnji

Autor: Administrator , 23. 9. 2024. 21:33

Udruga branitelja Domovinskog rata Kumrovec-Zagorska Sela organizirala je edukativnu terensku nastavu. Učenici sedmog razreda naše škole, u zajedništvu s učenicima iz Klanjca, posjetili su Škabrnju. Nakon zanimljivog predavanja posjetili smo i njihovu školu. Poslijepodne smo proveli u Biogradu na moru gdje smo ručali te su se neki i okupali. U zajedništvu s učiteljima pratiteljima te predstavnicima branitelja bio je i načelnik Općine Kumrovec. Raduje nas što i naše udruge vode brigu da našim učenicima otvaraju nove vidike.

Recital dječje kajkavske poezije

Autor: Administrator , 11. 9. 2024. 13:31

U utorak, 10. rujna bilo je otvorenje Recitala dječje kajkavske poezije u sklopu manifestacije Tjedan kajkavske kulture Krapina 2024.

Na otvorenju se čitala pjesma učenice Lede Vahtarić, a čija je mentorica učteljica Marina Sušec.
Ujedno čestitamo i našem bivšem učeniku Mihaelu Pregleju i njegovoj mentorice Maji Mlakar čija je pjesma također uvrštena u zbornik.
Ledi je čestitke uputila i pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, šport i tehničku kulturu Mirjana Smičić Slovenec.

Obavijest o početku nastavne godine

Autor: Administrator , 4. 9. 2024. 21:22

U ponedjeljak 9.9.2024. počinje nova nastavna godina.

Autobusi i kombiji prema uobičajenom rasporedu kreću s polaznih stanica. Učenici  2.- 8. razreda okupit će se u kinodvorani u 8:00.

Učenici prvog razreda dolaze u školu sa svojim roditeljima u 9:00, u učionicu broj 3 u prizemlju.
Važno je da sa sobom svi učenici ponesu torbe kako bi preuzeli udžbenike i radne bilježnice.
Odlazak svih učenika kući prvog dana je u 11:15. Molimo roditelje za razumijevanje oko prijevoza u prvom tjednu nastave zbog mogućih manjih odstupanja pri dovozu ili odvozu djece.
Prvi dan nastave organizirana je prehrana za sve učenike.

Svim učenicima želimo sretnu i uspješnu novu školsku godinu!

Autor: Administrator , 19. 7. 2024. 09:13

Poštovani roditelji,

narudžbu likovnih mapa za učenike od 5. do 8. razreda izvršit će Škola.

Roditelji financiraju mape u iznosu od 10,00 eura.

« Rujan 2024 »