> Razredi  > 3. b razred

Ljubimci

Autor: Administrator , 21. 11. 2018. 11:54

MOJ NEOBIČNI LJUBIMAC

Jednog ljetnog dana bio sam kod prijateljice Viktorije u Zagrebu. Šetali smo gradom i u jednoj ulici je bilo mnogo štandova. Jedan od njih bio je sa životinjama.

Gledam ja njega, gleda on mene. Bila je to ljubav na prvi pogled. Naravno da sam ga kupio. Došao sam kući i sretno ga pokazao roditeljima. Njihov izraz lica bio je čudan. Upitali su me što sam to donio. Rekao sam im kako je to moj novi kućni ljubimac Kami. Mislili su da je to igračka, ali su ubrzo shvatili da je to pravi, pravcati kameleon. Na kraju im se ipak svidio. Mama ga je hranila, a tata mu je napravio kućicu.

Najljepše je bilo kada smo se skupili, a on je mijenjao boje kada bi dotaknuo neku stvar. Gosti su često urlajući izjurili iz kuće, jer su se bojali Kamija, a mi smo se valjali od smijeha.

Jakov Blažičko

ZMAJ BUCKO

Zmaj i ja susreli smo se u šumi kada sam s roditeljima brala gljive. Pitala sam roditelje mogu li ga udomiti, a oni su mi rekli da mogu. Roditelji i ja odmah smo se igrali s njim. Dala sam mu ime Bucko. Uzeli smo ga kući. Kada smo došli kući napravili smo mu malu kućicu i smjestili ga unutra. Svaki dan smo ga kupali, hranili i brinuli se o njemu. Jednog dana izašli smo u šumu u šetnju. Odjednom se začula čudna buka. To su bili psi koji su jurili prema nama. Kada su nam se približavali, mi smo počeli bježati iz šume. Ugledali smo veliki grm i sakrili se tamo. Kada više nije opasnosti izašli smo iz grma i otišli kući. Bili su to zanimljivi jesenski dani.

Marija Belošević

MAJMUN RIKI

Jednog dana šetao sam šumom i začuo cviljenje. Kada sam malo bolje pogledao vidio sam malog majmuna kako sjedi na grani. Bio je žalostan. Pružio sam mu ruku, a on je veselo skočio na moje rame. Odnio sam ga kući i pitao roditelje mogu li ga zadržati. Pristali su nakon dugog nagovaranja, jer sam obećao da ću se brinuti za majmuna. Nazvao sam ga Riki. Napravio sam mu krevetić u svojoj sobi, hranio ga i izvodio u šetnju. Veselo je skakutao od stabla do stabla u voćnjaku. Učio sam ga igrati graničara sa svojim prijateljima i svirati gitaru. Jako sam zavolio svog ljubimca Rikija.

Mateo Ulama

MOJA LJAMA

Jednog dana moji su me roditelji iznenadili neobičnim poklonom- bijelom ljamom. Oduvijek sam je želio i napokon dobio. Morao sam se brinuti o njoj i dati joj ime. Nazvao sam je Mr. Ljama. Napravili smo joj malu štalu, a ja sam vodio brigu o hranjenju. Primijeti sam da je moja ljama svaki dan sve tužnija i tužnija. Kada mene nije bilo falilo joj je društvo. Uspjeli smo dobiti još jednu Alpku i Mr. Ljama je bio presretan. Vidim da je moja ljama sada sve zadovoljnija.

Ivan Štefan

NEOBIČNI LJUBIMAC

Jednog dana sam šetala s lizalicom u ruci. Došla sam u park, sjela na klupu i zamišljala jednoroga. Nakon jedne minute jednorog se stvorio. Odvela sam ga kući. Mama se jako začudila, a tata mi je dopustio da ga zadržim. Mama je rekla kako moram biti jako pažljiva. Tata me pitao kako se zove. Razmišljala sam i razmišljala sve dok mi nije sinula ideja: „Naravno, Slatkiš!“- uskliknula sam. O jednorogu se nije teško brinuti- samo ga hraniš slatkišima. Mama mu je kupila šareni krevet i igračku u obliku duge. Slatkiš mi je stalno stvarao nove igračke, a ja sam mu radila sve frizure ovog svijeta. Igra nam je bila jako zabavna i slatka.

Ema Špajt

Vukovar

Autor: Administrator , 19. 11. 2018. 12:00

Vukovare, grade neuništivi,
Uvijek mislim na teme.
Koliko ljudi je propatilo,
Oni tugu nose u srcu.
Velik si, grade,
Ali u tišini patiš,
Rane prošlosti ne zacjeljuju.
Marija Belošević

Vukovar je ime grada
U kojem je strahota vladala,
Koji se iz pepela digao,
Obasjan novim nadama.
Vukovar je naš grad,
A i grad svih Hrvata,
Rame uz rame sloboda se hvata.
Ivan Štefan

Vukovar, grad znanih i neznanih junaka.
U Vukovaru najveća radost je rođena.
'Ko je tamo bio, hrabrost poznaje.
Ondje se mnogo suza prolilo.
Vodotoranj uništen je bio i dan danas nije obnovljen.
A i novinar Siniša tamo je ubijen.
Rijeka Dunav tamo teče, bijeli križ je pokraj nje.
Stjepan Ivček

Vrijeme prolazi
U sjećanju
Kolone ljudi, djece, staraca
Odlaze u tišini.
Vraćaju se svake godine,
A tuga i bol ostaje.
Raste samo ponos.
Jakov Blažičko

Vukovar je grad,
U kojem živi star i mlad.
Kada zima dođe,
Ovim gradom tuga prođe.
Vrijeme sporo prolazi
A tuga ne odlazi.
Rat se više ponoviti neće.
Melani Zgorelec

Vratio se život,
U nekad bogati slavonski grad.
Kao da je vrijeme stalo,
Ostala su sjećanja.
Vukovar i danas stoji, čeka.
Ako bude strpljiv, dočekat će ljude.
Rane će zacijeliti.
Vid Maček

Susret s bakama i djedovima

Autor: Administrator , 15. 10. 2018. 23:24

Nastava u prirodi

Autor: Administrator , 26. 9. 2018. 13:37

20. rujna, 2018. učenici 3.b posjetili su bližu okolicu svoje škole kako bi odredili stajalište i obzor, snalazili se pomoću kompasa, Sunca ili nekih znakova na zemlji.

« Prosinac 2018 »