> Razredi  > 2. a razred
2. a razred

Jumicar

Autor: Administrator , 27. 10. 2017. 10:04

U četvrtak 26. listopada bili smo gosti OŠ Pavla Štosa u Kraljevcu na Sutli. Sudjelovali smo u projektu JUMICAR gdje smo na zanimljiv, zabavan i originalan način učili o sigurnosti u cestovnom prometu.

Radionice  DVD – a , Crvenog križa i  Prometne policije u kojima smo svi aktivno sudjelovali oduševile su nas, ali naravno najviše oduševljenja je ipak bilo na prometnom poligonu gdje smo samostalno upravljali mini vozilima na električni pogon. Tu smo kroz vožnju na poligonu, imali mogućnost upoznati se sa svakodnevnim situacijama u prometu kojima su izloženi vozači.

Nakon uspješne vožnje pogledali smo i kazališnu predstavu o sigurnosti u prometu, gdje smo na zabavan način,  ponovili sve što smo naučili.

Najvažnija pouka koju danas nosimo sa sobom je -  da u prometu baš svi moramo biti jako, jako pažljivi.

Straničnik

Autor: Administrator , 27. 10. 2017. 09:56

Ove smo se godine  uz pomoć naše knjižničarke Marice Lojen uključili u projekt međunarodne razmjene straničnika (bookmaker). Cilj mu je na kreativan način razvijati multikulturalnost, poticati korištenje engleskog jezika u komunikaciji te razvijati međunarodnu suradnju među učenicima.

Izrađivali smo straničnike poštujući našu kulturnu baštinu.  Crtali smo i slikali naše brege, kućice, voljeno Hrvatsko zagorje, a na poleđini napisali smo i nekoliko popratnih riječi na engleskom i hrvatskom jeziku.

Doznali smo da naši radovi putuju u daleki Hong Kong , našim novim prijateljima,  te s nestrpljenjem očekujemo i njihove straničnike.

« Prosinac 2017 »