> Razredi  > 4.razred
4.razred

„Čovječe, ispravi se”

Autor: Administrator , 24. 11. 2017. 12:28

Na satu razrednika upoznali smo dječja prava igrajući igru „Čovječe, ispravi se”. Učenici su bili podijeljeni u skupine po troje što je igru činilo zanimljivijom.  „Čovječe, ispravi se” je igra o dječjim pravima koja kroz igranje i zabavno putovanje kroz prava podsjeća na prava koja pripadaju svakom djetetu na svijetu. Otkriva zašto su prava jako važna, što su potrebe, a što želje te kakva sve prava postoje. Označavaju ono što svako dijete treba imati ili smije učiniti. Sva su prava međusobno povezana i sva su jednako važna. Dječja prava nas podučavaju i podsjećaju da moramo razmisliti što je najbolje za dijete u nekoj situaciju, što je presudno za njegov život, razvoj i zaštitu od patnje. Osim što nam prava pripadaju jer smo se s njima rodili, jednako je važno da poštujemo i tuđa prava. Odrastanjem imamo i više odgovornosti za svoje ponašanje prema drugima. Dječja prava svakom djetetu trebaju osigurati mogućnost da dosegne najviše što može. Svaka djevojčica i svaki dječak na svijetu imaju pravo na obrazovanje, zdravstvenu skrb, hranu, smještaj, igru, zaštitu i još mnogo toga. Dječja prava štite djecu i potiču poštovanje među djecom i odraslima. Još jednom smo pokazali kako se na zabavan način može puno toga naučiti.

Dan sjećanja na Vukovar

Autor: Administrator , 17. 11. 2017. 13:34

17. studenoga 2017. smo s poštovanjem i ljubavlju prema žrtvi Vukovara obilježili Dan sjećanja na Vukovar.

U čast poginulima svaki je razredni odjel zapalio svijeće ispred škole i odao počast poginulima.

PONAVLJANJE JE ZANIMLJIVIJE UZ QUIZIZZ

Autor: Administrator , 8. 11. 2017. 12:25

Ove godine na satovima ponavljanja iz prirode i društva odlazimo u informatičku učionicu gdje učenici rješavaju kviz na platformi Quizizz. Quizizz je online platforma za kreiranje i igranje kvizova. Za kreiranje i igranje kviza potrebni su internetska veza, računalo, projektor, pametni mobiteli ili računala i ponešto osnovnog znanja rada na računalu. Tijekom igre boduje se točnost odgovora. Nakon svakog odgovora pokazuje se top-lista igrača po bodovima. Nakon odgovaranja na sva pitanja vidi se ukupna lista učenika s njihovim rješenjima i  ukupni poredak. Također postoji mogućnost povratne obavijesti na mail adresu roditelja o uspješnosti riješenosti kviza. U ovakvom načinu ponavljanja naučenih sadržaja natjecateljski karakter kviza je jako izazovan učenicima te ih dodatno motivira  za učenje. Učenici su jako zadovoljni i oduševljeni korištenjem informatičkih i komunikacijskih alata u nastavi.

PROJEKT STRANIČNIK

Autor: Administrator , 25. 10. 2017. 11:20

Ove školske godine učenici 4.razreda sudjelovali su u projektu izrade straničnika. Budući da su straničnici trebali predstavljati našu zemlju, a 18.listopada obilježavao se Dan kravate koja potječe iz Hrvatske, odlučili smo  da naši straničnici imaju taj oblik, oblik kravate. Učenici su ukrasili straničnike različitim nacionalnim motivima, kao što su hrvatski grb i zastava ili pak detaljima iz zavičaja u kojem žive (brežuljci,licitari,vinova loza…).

Sudjelovanjem u ovom projektu učenici su imali priliku osvijestiti važnost vlastite baštine i kulture,kreativno je predstaviti, a istovremeno upoznati daleke zemlje.

Priroda i društvo

Autor: Administrator , 5. 10. 2017. 10:46

Na satu prirode i društva učenici su izvodeći pokuse saznali i zaključili o sastavu zraka i tla. Ovakav način rada potiče učenike na aktivno razmišljanje i još aktivnije sudjelovanje u nastavnom procesu.

Izvođenjem pokusa učenici znanja stječu svim osjetilima: sluhom, vidom, opipom. Razvija se sposobnost promatranja, opažanja te se povezuje  teorija s praksom. U ovakvom načinu nastave učenici uživaju.

Izbor razrednog vodstva

Autor: Administrator , 5. 10. 2017. 09:56

Kao i svake godine, u razredu se održavaju izbori za predsjednika/cu razreda. Učenici već jako dobro znaju koje kvalitete trebaju imati kandidati za predsjednika ili predsjednicu razreda pa su tako i odabrali kandidate.

Kvalitete dobrog predsjednika ili predsjednice su:

• poštuje školska i razredna pravila
  • dobar, pošten,kulturan, redovito ispunjava svoje dužnosti, pun povjerenja.

Najviše glasova  dobila je Izabela Zgorelec, a  njena zamjenica je Ana Županić.

Čestitamo Izabeli i Ani!

« Prosinac 2017 »