Mirjanin dan

Autor: Administrator , 11. 6. 2021.

U spomen na našu dragu učiteljicu, kolegicu i prijateljicu Mirjanu Štvanek, u našoj školi se 9. lipnja održao Mirjanin dan.
Mirjana je ostavila neizbrisiv trag te smo joj ovaj dan posvetili kroz njoj najdraže aktivnosti, igranje graničara na satu TZK-a i na satovima Likovne kulture. Naša draga kolegica je veoma voljela mačke, životinje koje su vječna tema likovnim umjetnicima, životinje koje su veoma umiljate, ali i oštre, samostalne kada je to potrebno baš kakva je bila i ona. Na satovima Likovne kulture, Mirjana je kod učenika poticala slobodu, kreativnost i maštovitost, a upravo time smo i mi željeli to prikazati kroz razne likovne tehnike. Mirjana je ujedno voljela sudoku, mozgalice i logičke zadatke te smo je se i kroz te aktivnosti prisjetili.
Učenici 1. razreda bojicama su prikazali različite vrste mačaka koje postoje.
Učenici 2. razreda su kroz kontrast željeli prikazati mačke kako bi na taj način prikazali njihovu umiljatost, druželjubivost i predanost, a s druge strane njihovu potrebu za samoćom i osvetoljubivost.
Učenici 3. i 4. razreda su željeli prikazati mačke kako gledaju u daljinu, gledaju mir i spokoj te se na taj način prisjećaju svega što je Mirjana voljela.
Njezina zadnja generacija, sadašnji 5. razred posjetili su njezino vječno počivalište i zapalili joj svijeću.
Svi smo se prisjetili svega što je Mirjana voljela. Iako je nema i daleko je, ona je tu u našim srcima.