Održane zimske radionice za darovite, talentirane i motivirane učenike

Autor: Administrator , 10. 1. 2018.

The Very Hungry Caterpillar (Vrlo gladna gusjenica)

Što se sve može izleći iz jajeta? Koji je razvojni ciklus leptira? Koliko može pojesti mala, gladna gusjenica? Odgovore na ta i mnoga druga pitanja pronašli smo u zanimljivoj i maštovitoj slikovnici The Very Hungry Caterpillar poznatog američkog ilustratora i pisca dječjih knjiga Erica Carlea. Učenici prvog, drugog i četvrtog razreda, uz raznolike aktivnosti, naučili su engleske nazive za hranu, boje, brojeve i dane u tjednu. Najzabavnija je ipak bila izrada vlastitih gladnih gusjenica koje su imale odličan apetit i sve nas dobro nasmijale!

Želim biti ...…glumac!

Dramska igra, koja je osnovni način provođenja dramskog odgoja, pruža mogućnost slobodnog izražavanja i oslobađanje stvaralačkih potencijala. U atmosferi sigurnosti, opuštenosti i prividne neobaveznosti, koju pruža organizirana igra, moguće je osloboditi spontanost i omogućiti djetetu da na njemu najprihvatljiviji način usvaja nove spoznaje jer se ono što je naučeno u igri lakše i duže pamti te otvara prostor dječjem stvaralaštvu.

Kroz dramske igre učenici su pokazali svoje umijeće govora, snalažljivosti i vizualne percepcije. U radionici Želim biti …… glumac odradili smo igre: Predstavljanje – preuzimanje imena, Protjecanje predmeta, Ne, nemojte mene, Disko svakodnevne rutine i Radio mješavina.

Zabavna matematika

Tijekom zimskih praznika 11. siječnja, u vremenu od 10 do 12 sati, održana je radionica zabavne matematike za darovitu, talentiranu i motiviranu djecu. Radionice su realizirane s učenicima od 1. do 8. razreda. Kroz matematičke igre, slagalice, sudoku, memory, tangrame i mozgalice otkrivali smo zabavnu stranu matematike.

Učenici su na različitim primjerima vidjeli i koje nam mogućnosti učenja kroz igru pruža novokupljena pametna ploča. U dojmovima koje su iskazali najviše su se razveselili pametnoj ploči, tangramima i matematičkim igrama.

Galerija slika svih radionica