Osnovna škola Josipa Broza Kumrovec

ODBOJKAŠICE PONOVNO SREBRNE

Autor: Administrator , 16. 3. 2017.

U četvrtak 16. veljače 2017. u dvorani SŠ Pregrada održan je prvi dio županijskog prvenstva u odbojci za djevojke. Na natjecanju je nastupilo 9 ekipa raspoređenih u tri skupine. Naše su odbojkašice pobjedama protiv OŠ Zlatar (2-0) i OŠ Zabok (2-0) osvojile prvo mjesto u skupini B. U razigravanju su igrale protiv drugoplasirane momčadi iz skupine C - OŠ Brestovec Orehovički, te su pobjedom 2-0 izborile završnicu natjecanja. U finale su se također bez izgubljenog seta plasirale OŠ Klanjec i OŠ Mače. To je već treća godina u nizu da ove tri škole igraju završnicu natjecanja i bore se za titulu najboljih u županiji.

Završnica natjecanja održana je u utorak 14. ožujka 2017. u dvorani OŠ Klanjec. Prvu utakmicu naše su odbojkašice igrale protiv domaćina natjecanja te smo poraženi rezultatom 2-0. U prvom setu smo pružali odličan otpor ali smo tijesno izgubili dok je u drugom setu razlika bila nešto veća te su sjajne Klanjčanke pokazale zašto su ove godine glavni favoriti za osvajanje natjecanja. Odmah potom igrali smo i drugu utakmicu protiv također odlične ekipe iz Mača. Naše odbojkašice nije previše uzdrmao poraz u prvoj utakmici te su glatko osvojile prvi set, a potom i drugi uz malo više napetosti. Time smo obranili srebrnu medalju osvojenu prošle godine u Maču. U trećoj utakmici djevojke iz Klanjca pobijedile su vršnjakinje iz Mača 2-0 i okitile se naslovom županijskih prvakinja.

Ovo je ujedno bilo i posljednje odbojkaško natjecanje za naše osmašice koje su godinama ispunjavale našu dvoranu veseljem, marljivošću, požrtvovnošću i pozitivnom energijom stoga Jana, Tihana, Ivana, Marina i Dorotea hvala vam na svemu i sretno na nekim drugim natjecanjima i u nekom drugom dresu. Hvala i našim petašicama Ani, Valentini, Jasmini, Mihaeli i Anđeli koje su zdušno navijale za našu ekipu čitavo natjecanje.

Srebrnu medalju osvojile su: Jana Ulama (C), Tihana Orlović, Ivana Hohnjec, Marina Storjak, Dorotea Grmovšek, Melanija Berc, Sara Pilko i Tajana Gajšak.

Odbojka_djevojcice_rezultati.pdf (70.87 KB)