Terenska nastava 4. razreda

Autor: Administrator , 23. 9. 2021. 09:00

Za učenike četvrtih razreda naše škole redovito se organizira terenska nastava u Zagreb - glavni grad Republike Hrvatske. I ovogodišnja generacija četvrtaša imala je priliku, u pratnji svoje učiteljice, razgledati Zagreb i upoznati njegove kulturne i povijesne znamenitosti. Nakon odgledane predstave Pipi duga čarapa u kazalištu Trešnja, slijedilo je upoznavanje kulturno-povijesnih  znamenitosti i prirodnih ljepota Zagreba ( Kaptol, Manduševac, Ilica, kula Lotrščak, katedrala, Gornji grad, sabor, crkva sv. Marka, Grički top, Kamenita vrata, Krvavi most...)

Bilo je zanimljivo u neposrednoj stvarnosti vidjeti i doživjeti sve ono o čemu smo učili o Zagrebu. Umorni, ali puni dojmova vratili smo se kućama.

"Klokan bez granica"

Autor: Administrator , 7. 9. 2021. 13:24

Nakon održanog matematičkog natjecanja „Klokan bez granica“, čiji je cilj popularizacija matematike, prirodnih znanosti, logičkog i kombinatoričkog mišljenja, objavljene su rang liste s popisom 10% najboljih natjecatelja po kategorijama. Na natjecanju su učenici rješavali 12 ili 24 zadatka s ponuđenih 5 odgovora od kojih je samo jedan točan. Učenici drugih i trećih razreda osnovne škole (kategorije Pčelica i Leptirić)  rješavali su 12 zadataka za 60 minuta. Učenici ostalih razreda osnovne škole rješavali su 24 zadatka za 75 minuta.  Sukladno rezultatima, unutar 10% najuspješnijih nalaze se sljedeći učenici naše škole:

MIA BIŠĆAN, ALOJZ TITUŠ DONČIĆ i MIHAEL PREGLEJ

Čestitamo učenicima koji su ostvarili zapažene rezultate te njihovim mentoricama, učiteljici razredne nastave Martini Blažičko Vuković i učiteljici matematike Snježani Dečman.

Fotografije učenika sa prigodnim poklonima pogledajte u galeriji.

Prvi nastavni dan

Autor: Administrator , 7. 9. 2021. 13:18

U ponedjeljak, 6. rujna započela je nova školska godina. Sretan i veseo dan za sve naše učenike, a osobito za prvašiće  i njihove ponosne roditelje. Svečani prijem i upis u zajednicu učenika održan je u kino dvorani gdje se učenicima i roditeljima najprije obratila ravnateljica škole, Maja Preglej. Srdačnu dobrodošlicu, sreću i uspjeh u đačkom životu, učenicima su zaželjeli načelnici općina Zagorska Sela i Kumrovec, gđa. Ksenija Krivec Jurak i gosp. Robert Šplajt. Prigodni pokloni pripremljeni su za učenike prvog razreda, uz zajednički angažman kojim je osigurano da prvi dan osnovne škole zauvijek ostane u sjećanju našim đacima prvacima.

Nova školska godina donijela je i novosti u uređenju prostora škole. Postavljanjem šarenog kauča u predvorje započeo je proces estetskog uređenja unutarnjeg školskog prostora.

Fotografije prvog dana nastave pogledajte u galeriji.

Obavijest o početku nastave u školskoj godini 2021./2022.

Autor: Administrator , 1. 9. 2021. 21:03

Dragi učenici, dragi roditelji,

Nastava u školskoj godini 2021./2022. započinje u ponedjeljak, 6. rujna 2021. godine,  u 8 sati, u skladu sa propisanim epidemiološkim mjerama.
Prijevoz učenika organiziran je kao i prethodne godine. Polazak je u 7:10 sa uobičajenih autobusnih stanica. Iznimno, prvi dan nastave odlazak svih učenika je u 11:15, dok za ostale dane vrijedi uobičajeni raspored odvoza.
Prvi dan nastave, učenici prvoga razreda zajedno sa svojim roditeljima okupljaju se u kino dvorani gdje će se organizirati prijem.  Svi ostali razredi prvi sat imaju sat razrednika u svojim matičnim učionicama:

1. razred- matična učionica: 4. učionica u prizemlju
2.razred- matična učionica: 3. učionica u prizemlju
3. razred- matična učionica: 2. učionica u prizemlju
4. razred- matična učionica: 1. učionica u prizemlju
5. razred- matična učionica: učionica engleskog jezika
6.a razred- matična učionica: učionica matematike
6. b razred- matična učionica: učionica povijesti i geografije
7. razred- matična učionica: učionica njemačkog jezika
8. razred- matična učionica: učionica kemije i biologije

Raspored sati za ostatak dana te raspored sati za ostale dane učenici će dobiti od svojih razrednika. Udžbenici i radni materijali nalaze se u školi te će ih učenici zajedno sa izjavama preuzeti u ponedjeljak. Prvi dan nastave organizirana je prehrana za sve učenike.

Svim učenicima želimo sretnu i uspješnu novu školsku godinu!

Javni poziv - Baltazar 5

Autor: Administrator , 13. 7. 2021. 12:09

Natječaj za pomoćnika u nastavi za djecu s teškoćama u razvoju – „Baltazar 5“

JAVNI POZIV ZA PODNOŠENJE PRIJAVA
ZA OBAVLJANJE POSLOVA POMOĆNIKA U NASTAVI/STRUČNOG KOMUNIKACIJSKOG POSREDNIKA ZA UČENIKE S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU U ODGOJNO-OBRAZOVNIM USTANOVAMA – PARTNERIMA U PROJEKTU „BALTAZAR 5“ ZA ŠK. GOD. 2021./2022.

Natječaj je objavljen na stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje:  https://burzarada.hzz.hr/RadnoMjesto_Ispis.aspx?WebSifra=115155522

Zainteresirani kandidati prijave dostavljaju na adresu:
Krapinsko-zagorska županija
Upravni odjel za obrazovanje, kulturu, šport i tehničku kulturu
Magistratska 1
49 000 Krapina

Rok za prijavu: od 12.7.2021. do zaključno 20.7.2021.  (zadnji dan)

Tekst javnog poziva i popratni dokumenti:

Obavijest o popravnom ispitu

Autor: Administrator , 10. 7. 2021. 07:16

Popravni ispit iz nastavnog predmeta Matematika održati će se 24. kolovoza 2021. godine (utorak) s početkom u 10:00 sati.

Napomena: popravni ispit sastoji se od pismenog i usmenog dijela,a održavaju se istoga dana.

TEAMS - Virtualne učionice

« Listopad 2021 »